Keňa, Zanzibar (12 dní)

Keňa, Zanzibar (12 dní), Keňa, 25.4.2018, Raňajky

Keňa, Zanzibar (12 dní)

Keňa, Zanzibar (12 dní)
Termín:
25.4.2018 – 8.5.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:14 dní / nocí
Doprava:letecky (Viedeň)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:58147735
od 3 606 € Príplatky v cenníku

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Zájazd do našej milovanej Afriky, ktorý si môžete nakonfigurovať podľa svojho času. Menej či viac dní, lepší alebo jednoduchší hotel na pláži, ale all inclusive a k tomu automaticky vynikajúce safari na pláňach Masai Mara a jazera Nakuru. Autentické zážitky z divočiny z krajiny, ktorá vynašla turistický ruch.
Cena zahŕňa
5x ubytovanie v 4* hoteloch
5 x ubytovanie v 4*/ alebo 5* hoteli podľa výberu all inclusive
plnú penziu počas troch dní safari (2., 3., 4. deň)
dopravu mikrobusom a terénnym autom počas safari
slovenského – sprievodcu počas safari
všetky letiskové transfery
najlepšie poistenie proti insolventnosti
prelet Nairobi – Zanzibar
asistenčné služby CK
Cena nezahŕňa
vstupné do národných parkov (cca 110 eur), víza do Kene a Tanzánie, sprepitné, letiskové poplatky

Kedy cestovať?
Tento zájazd je celoročnou destináciou s výnimkou období dažďov a každý termín má svoje silné a slabé stránky. Na safari je podľa obdobia iný počet zvierat, nikto Vám nezaručí, že uvidíte práve tie „Vaše“.
Koniec našej zimy a jarné termíny sú teplejšie, krajina je zelená a väčšina bylinožravcom má v tomto období mláďatá. Teploty počas safari cez deň sa pohybujú od 23-30 stupňov. Na pláži môžu stúpnuť na 35°C a voda má až 30°C.
Letné mesiace sú na safari chladnejšie hlavne v noci. Teplota môže klesnúť na 18°C. Cez deň sú teploty medzi 23-27°C. Krajina je stále zelená, v Masai Mara je v týchto mesiacoch najväčšia koncentrácia migrujúcich zvierat, ale aj turistov vďaka prázdninám vo svete.
Na pláži je najpríjemnejšie počasie, teploty sa pohybujú medzi 28-32°C. Voda v oceáne má v tomto období teplotu 24-27°C a kvôli nízkej pocitovej teplote nie každého zláka ku kúpaniu.
Jesenné mesiace sú už teplejšie aj počas safari. V októbri býva vrchol migrácie a pakone môžu kedykoľvek medzi koncom septembra a koncom novembra Masai Mara opustiť. Kedykoľvek v tomto období môžu prísť zrážku. Dažde bývajú krátke, v podvečerných hodinách a sú veľmi osviežujúce. Počas dňa spravidla býva polooblačno až jasno s teplotami okolo 28°C.
Na plážach býva príjemné a teplé počasie do 32°C. môžu sa vyskytnúť prehánky, ktoré sú však veľmi osviežujúce a zväčša netrvajú dlho. Teplota vody v tomto období stúpa k 30°C.
Nakoľko sa nachádzame v tropickom podnebí, dažde môžu prísť kedykoľvek v priebehu roka. Bývajú skôr krátke a intenzívne, hlavne na pobreží, kde aj vďaka tomuto je nádherná a bujná vegetácia.
Počas safari sa treba pripraviť na rôzne alternatívy. Rána bývajú chladnejšie a pri otvorenej streche je pocitová teplota nižšia. Zoberte si preto so sebou ľahkú bundu a mikinu. Nezabudnite na opaľovací krém, väčšinu času strávime v nadmorskej výške 1.600 – 2.400m.n.m. a neďaleko rovníka.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK